//Küldöttség után//
*Figyelmesen hallgatja Pycta magyarázatát, de végül nem sikerül eldöntenie, hogy mindaz, ami elhangzik, csak a férfi hite-e, vagy pedig ténylegesen van ott valami efféle, akár mágikusnak is tekinthető erő. Sőt, az is felmerül benne, hogy a csuhás pusztán a vadon szelektáló tulajdonságát jellemzi így és írja le ilyen misztikusan. Akiben van egy kis életösztön, az kerüli a veszélyt, amit az erdőmélyi vadak, vagy maga az ismeretlen vadon jelentenek. Így hát, amit Pycta mond, az úgy is értelmezhető, hogy aki kellően tehetséges és erős, az túléli az erdőt, aki nem az, az vagy távol marad tőle, s úgy éli túl, vagy bemerészkedik és odaveszik.
Biccent azért a férfinak, hogy megértette szavait, mert annyit legalább is megvilágított előtte mindez, hogy mit is takar ez az Erdő Szíve, vagy Fákban Lakó megnevezés.*
- Olyanokra, akik képesek megtisztítani előttünk az utat és helytállnak ott, ahol mi nem tudunk. - *fogadja el nagyjából Aenae megállapítását is. Az ő fejében mondjuk épphogy úgy tűnik fel, hogy egy harcos többet tud tenni és nagyobb feladatok hárulnak rá, mint a mágusokra, de ebben része lehet annak is, hogy valódi harci helyzetben eddig még nem volt része, ha ez utóbbit északon nem számoljuk.
A csuhás nem fogadja annyira rosszul, hogy mindez a beszélgetés még csak az ő puhatolózása, valódi tervek nélkül. Úgy tűnik, megérti a helyzetét, és hogy miért kereste fel őket így is. Egyértelmű választ persze ekképpen ő sem ad, de reményt igen.*
- Köszönöm. Már a lehetséges támogatás ígérete is sokat jelent. - *hajt fejet a csuhás, de egyúttal Aenae felé is, hisz mint azt a férfi is kifejti, ő is venár, vagyis azon csoport tagja, akiktől a segítséget reméli kapni majdan.*
- De már szavaid alapján is úgy sejtem, üzenetet juttatni hozzátok nem lehet egyszerű. Van ismert, járt út a területetekre? A küldöncök ismerik, biztonsággal el tudnak oda jutni? Sajnálom, én nem hallottam még a venárokról… - *magyarázza is meg, miért kérdez ilyesmit, hátha olyasmiről érdeklődik, ami egyébként köztudott.
A felvetését, mellyel a thargok vezetőjét kívánta volna tettre bírni, Pycta sem fogadja megértéssel; az ő szemében is kockázatos, rossz ötletnek tűnik. Krestvir nem ért vele teljesen egyet, de elfogadja, hogy igaza lehet. A záró szavait pedig egyértelműen tanácsnak tekinti, semmi fenyegetőt nem fedez fel benne.
Válaszul ismét fejet hajt felé, ami nagyjából a meghajlásnak felelhet meg, ülő testhelyzetben, s már e gesztus is jelezheti, hogy afféle köszönetet nyilvánít ki az őszinteségért és a tanácsért.
Nehéz lehet megmondani a korát, legalább annyira a viselkedése, mint a kinézete okán, bár annyit már maga is megállapított, hogy még növésben, fejlődésben van a teste, vagyis a felnőttkort még nem érte el. De ifjú kora mellett amiatt is hátrányban van, hogy valójában pusztán kétévnyi tapasztalat áll mögötte, kiváltképp, ami az embereket illeti; s még ebből az időből is a legtöbbet társaságkerülőn töltötte. Nem esik hát nehezére nyíltan fogadni mások véleményét, akikről feltételezi, hogy több élettapasztalattal rendelkezhetnek.
Épp zárszóra érkezik asztalukhoz egy idős gnóm, ki alighanem meghallhatta, hogy a venárokról beszélnek, mert egyértelműen őket szólítja meg a felvetéseivel. Krestvir pedig ennek alapján megállapítja, hogy a venárok valóban elég ismertek lehetnek, csak ő nem kellően tájékozott e téren.
Közbe nem kíván szólni, ha utóbbi kérdésére választ kapott, gyorsan kiissza a korsónyi vizét, majd lassan távozna is, hisz várnak még rá kellemetlen feladatok a mai napon. És a gnómmal kialakulni készülő beszélgetésnél sem szeretne zavarni.*
- Köszönöm, hogy meghallgattatok. Remélem, még látjuk egymást. - *áll föl az asztaltól és meghajlással búcsúzik, egy pillantást vetve Sfetts felé is.
Aztán, ha nem tartóztatják, rövidesen Synmira felé veszi az irányt.*