//Fängus nyomában//
*A lány szavait nem egészen érti, mivel hát a holdfal méretének vajmi kevés köze van az ellenfélhez, az mindenképpen elég méretes. Persze lehet, hogy csak Lorewnek nem tűnt fel a változó méret, még nem csinálta olyan sokszor. A második fele a mondatnak viszont tényleg kezelhetetlen a férfi szempontjából, mivel a túloldali alak ugrálása, vagy bármilyen mozdulata aztán végképp irreleváns egy tömör, áttetszőtlen fal esetén. Ellenben ez csak amolyan gyors beszélgetéskezdeményezés volt, így nem kényszerül mindenáron folytatni, vagy az ilyen dolgok okait firtatni. Ni esetében is jól elvolt úgy, hogy az érthető részekre válaszolt, most se lesz ez másképp. Ezek a furcsán lelkes lányok néha talán óhatatlanul is félrebeszélnek.
Maxnak tetszik a zsákmány, ami igen boldogító fejlemény. Így pedig nincs is más hátra, mint feltenni a nagy kérdést. Mindenki tudni véli, hogy létezik, de senki nem tudhatja biztosan, legalábbis... elméletben. Lorew mindenesetre biztos benne, hogy létezik a templomnak egyfajta titkos gyűjteménye olyan feljegyzésekből, amelyek démonokról, másvilági teremtményekről, titkos és pusztító mágiákról szólnak, gyakorlatilag mindenről, ami nem való az egyszerű ember kezébe.*
- És ha már így... benne vagyunk a témában *veti fel, miután Merla odébbállt* Ugyebár rengeteg hasznos és fontos dolgot megtudtam a nekromantákról, hála Fängus barátunknak *nem túlzás barátnak, vagy szövetségesnek nevezni, hiszen amennyi titkos információt amilyen könnyedén elkotyogott, hát...* Ellenben gyanítom ezek nagyjáról már vannak feljegyzései a templomnak. Szeretnék még hasonló lények levadászásával szolgálatot tenni a városnak a jövőben is, ehhez azonban először bővítenem kéne az ismereteimet a témában. Sajnos az egyszerű köznép számára kirakott könyvek és tekercsek között nem sok mindent találtam az évek folyamán *majd sóhajt, és Max atyára néz* Hozzáférést kérek a nekromantákról, démonokról, minden gonosz e és másvilági lényről szóló titkos iratokhoz, amelyek a templom birtokában vannak.
*Ez persze nagy kérés, ellenben Lorew épp most hozta el egy nekromanta fejét, aki minimum fél évig úgy élt, és ténykedett a város alatt, hogy az a templomiaknak fel sem tűnt. Illetve ez bizonyosságot is ad arról, hogy komolyan gondolja, hogy fel kíván lépni az ilyen erőkkel szemben. Emellett több éve a templom szolgálatában áll, igazából akik hozzáférnek ehhez, talán azok sem tettek le sokkal többet az asztalra. Talán csak annyi lehet a bökkenő, hogy viszonylag hirtelen hozta fel ezt a dolgot a szerzetes.*