//Ma démonokkal teázunk//
*Lil szavai, mint az istenek eledele, olyan édes. Rögvest kitüntetebbnek érzi magát bárkinél a szőkeség, ahogy kellemesen simítja végig minden porcikáját a tudat, miszerint annak lelke akár hozzá is tapadhatna egy istenség helyett, pusztán azért, mert okozott néhány kellemes percet. Nem hiába… mindig is tartotta magáról, hogy van varázsereje, ami túlmutat a tűzmágián. Megfoghatatlan, de meglehetőst sűrűn használja e bűbájt, s jobban él túl vele, mintha lépten-nyomon lángokkal emésztetné fel az ellene vétkezőket. Csak akkor inog meg a fene nagy önbizalma, mikor Dearthan barna szemeibe mered, s annak ajkát súrolja az övé. Tovább visszhangzik fejében a férfi néhány szava, mint a feketeség egekig magasztaló megjegyzései. Más hallani, máshogy keríti hatalmába. Ismerős az érzés, mégsem hasonlítható össze azzal, mint amit örökkön halványítani akar. Megfürdőzne benne, de túlontúl ijesztő a képzet, hogy valaki tényleges hatást gyakorol rá. De a szobába lépve mégis hűvös van, s nem az ablak résén beszökő húzástól. Szétterpeszkedne a hiányérzet, mindent félrelökve az útból, pedig karnyújtásnyira van, kit tényleg közel kíván magához… Behunyja szemét, majd megrázza fejét. Nincs idő efféle ostobaságokra.*
- Hogy másra? *Pillant később Dearthan szemeibe, miközben serényen szedi a fokokat, majd belekarolva Norileinába, jelzi, hogy igen, mehetnek.*
- Nincs szükség másra, csak rátok. *Ahogy érintette, úgy is engedi el Lilt, majd előre siet, mintha tudná, hogy hová kell menni. Természetesen megbeszélhetik mögötte a kalapács dolgát, őt rettentő sok minden érdekli széles e világon, de a fegyverzet az nem ilyen.
Az utcán torpan csak meg, majd ajkába harapva, kissé eltűnődve lassít, s hagyja érvényesülni a feketeséget, ki minden bizonnyal jól ismeri már a járást. Ő maga csacsogásba kezd, folyvást rátámadó gondolatait elkerülendő.*
- Nem szeretnék hegeket. *Nem most ért el hozzá Lil nemrégi gondolatmenete, de akkortájt egészen más kötötte le, semmint erről fecsegjen.* - Merlanával kötöttem egy esküt, amihez meg kellett vágni a tenyerünket. Mondjuk nem emlékszek, hogy mit fogadtunk meg, de arra igen, hogy azonnal a zöld italért nyúltam. *Színpadiasan sóhajt fel, majd égbe emeli kacsóját, hogy szemrevételezze annak makulátlan felületét.* - Talán, ha Sa'Tereth szépen kéri. De nem, akkor sem. *Butácska gagyarászása éppen arra hivatott, hogy mindenki megnyugodjon afelől, hogy nem szállta meg semmiféle démon, s nem lett egyszeriben nagy gondolkodó, sem pedig mélyérzésű szerető. Sokkal jobban szeret e szerepben tetszelegni, így hát, amíg csak csendre nem intik, a szavai addig keverednek a friss levegővel. Eleinte frissel, majd szép lassan a bűzzel, mi a Vérkertben uralkodik. Undorodva tekint körbe, mikor ráeszmél, hogy megérkeztek. Egyetlen pillanatra tűnik fel a smaragdokban a hezitálás, ahogy Dearthan lélektükreit veszi birtokba, elárulva magát újfent a férfinek. De tünékeny, hiszen a következő pillanatban már sugárzó mosollyal forgatja fejét minden lehetséges irányba.*
- Lenyűgöző. Olyan undorító, hogy már… szép! *Felkacag, majd gyors léptekkel indul meg mindennek mélyére, mígnem csizmatalpa lesüpped a sárba. Megálljt parancsol a természetellenes természet lágy öle, s nagyot fújtat, majd hangos cuppanással kerül ki fogságából talpa.*
- Tréfás kis istenség ez. Bizonyára el akarja űzni a gyengéke… BASZD MEG! *Sikkant fel, mikor a mozdulat hevében rátapos egy általa nem ismert lény koponyacsontjára.* - Huh. Csak egy patkányé. Ugye? Huh. *Meglegyezi magát, majd igyekszik eltüntetni még az aurájából is a hirtelen feltűnő ijedtséget.* - Szóval… elképesztő! És most… *Fordul Lil felé néhány pillanatra.* - Hogyan tovább? *Kissé oldalra néz, leplezve, hogy szeretné legörbíteni ajkát, hogy adózzon egy pillanatnyi időre annak, amit valójában érez.*