Karaktered neve: --- Rangod: Nem bejelentkezett felhasználó Pénzed: --- arany
Kedves Kalandozó!
Úgy látszik, betévedtél a könyvtár legeldugottabb termébe. Ahhoz képest, milyen apró ajtó vezetett ide, láthatod, hogy a hely hatalmas.
Nagyobb, mint bármely másik terem, nagyobb, mint maga a könyvtár, a templom, és talán nagyobb, mint maga Arthenior. Úgy bizony! Amit magad
előtt látsz, az nem más, mint évtizedek hamisítatlan történelme. Háborúk, lázadások, isteni csaták, és minden, amiről eddig csak pletykákból
hallottál, most kitárul a szemeid előtt. Persze senkinek nem lenne ideje ezt mind elolvasni, ahhoz még az elfek élete is rövid. Viszont ha
valami specifikusat keresel, a könyvtárosok segíthetnek megtalálni. Bánj tisztelettel az itt található tekercsekkel! Ezek nélkül
az események nélkül te sem állhatnál ma Lanawin földjén. Ne koszold össze, ne hagyj szamárfület a sarkán, és mindig oda tedd vissza, ahonnan
levetted! Ne feledd: talán azt hiszed, biztos talajon állsz, de az csak a tegnapi sár, amely szilárdnak tetteti magát!
12. hozzászólás ezen a helyszínen: Játékon kívüli fórum
Üzenet elküldve: 2014-07-10 23:51:15
ÚJ
Rang: Törölt felhasználó
IC üzenetek: 128
OOC üzenetek: 397
Általánoson belül gondoltam én is, csak telefonról nem akarok mindent lepötyögni. Szerintem a ketesőn nincsenek azért hirdetések tömegesen, hogy átláthatatlan lenne.
11. hozzászólás ezen a helyszínen: Játékon kívüli fórum
Üzenet elküldve: 2014-07-10 23:47:59
ÚJ
Rang: Mesélő
IC üzenetek: 166
OOC üzenetek: 320
Egyrészt, ez a fejlesztések téma, értelemszerűen ha ooc fórumon marad, akkor az általános fórumrészben lesz nyitva egy új téma hozzá.
Másrészt, van aki nem eladni/venni szeretne, hanem játékost keres, de mivel túl sok a hirdetés, így nem látják meg az övét... Ezt senki nem szeretné, ugye? :)
Egy új kereső vagy fórum mindenképpen kelleni fog, ha be lesz vezetve ez az ötlet.
8. hozzászólás ezen a helyszínen: Játékon kívüli fórum
Üzenet elküldve: 2014-07-10 15:51:53
ÚJ
Rang: Tapasztalt játékos
IC üzenetek: 460
OOC üzenetek: 115
Ez egy jó ötlet. Ha tényleg van nála sas. Ha nincs, akkor JFG, azaz játékon felüli gondolkodás. De egyébként így tehermentesedik a Játékos-társ kereső rész is, mert az efféle kérések ott szoktak megjelenni. És vélhetően Eph-nek sem lesz túl nagy munka, mert az ott leprogramozott szerkezetet csak át kell másolni, meg kicsit módosítani. A kérdés csak az, hogy mennyire lenne egy ilyen kihasználva? Mert azért a JK keresőben nem dominálnak az ilyen kérések. Én speciel használnám különböző bérgyilkos eszközök keresésére, amik nem hétköznapiak.
5. hozzászólás ezen a helyszínen: Játékon kívüli fórum
Üzenet elküldve: 2014-07-10 13:59:19
ÚJ
Rang: Moderátor
IC üzenetek: 0
OOC üzenetek: 20
Bolhapiacot szerintem OOC-re kell érteni. :D Könnyebb, ha userek írják ki, hogy na kéne egy sas, aztán arra OOC lenne reagálva, hogy héhó, nekem pont van egy teljesen véletlenül. :D
4. hozzászólás ezen a helyszínen: Játékon kívüli fórum
Üzenet elküldve: 2014-07-10 13:21:48
ÚJ
Rang: Mesélő
IC üzenetek: 166
OOC üzenetek: 320
Alapvetően ooc könnyebb átláthatóvá tenni, hogy ki mit szeretne eladni, amit utána ic is hirdetni fog, hogy a vásárló rátaláljon.
Egymás közti kereskedésre eddig is volt lehetőség, ez az ötlet ennek a kihasználhatóságát adja még inkább és csábítóbbá tervezi tenni a többi játékosnak.
3. hozzászólás ezen a helyszínen: Játékon kívüli fórum
Üzenet elküldve: 2014-07-10 13:18:59
ÚJ
Rang: Tapasztalt játékos
IC üzenetek: 460
OOC üzenetek: 115
Így van. Sőt, nagyobb kedvvel regisztrálnának az emberek kereskedő karit, mert ki tudnák játszani egy-egy áru beszerzését egy kaland formájában. Sokkal jobb lenne, mint csak úgy "magának írogatni". A bolhapiacnak, meg mint helyszínnek, helyet adhatna a Piactér, s új téma létrehozása helyett itt lehetne IC a kereskedelmet bonyolítani.
1. hozzászólás ezen a helyszínen: Játékon kívüli fórum
Üzenet elküldve: 2014-07-10 12:22:44
ÚJ
Rang: Moderátor
IC üzenetek: 0
OOC üzenetek: 20
Kedves Mindenki!
Mivel sok játékos keres mesélőt ahhoz, hogy eladjon, vagy vegyen valamit, ugyanazon tárgyat (pl: ló) illetően, talán elő kellene segíteni, hogy ezek a játékosok könnyebben megtalálják egymást. Ez több szempontból is jó lehetne.
1. Talán jobban megérné JK kereskedőt létrehozni, elvégre tehetné azt, amihez ért.
2. Nem kellene ilyesmihez mindig mesélőt hívni (persze attól még lehetséges).
3. Több játéklehetőség a játékosok számára. Több karaktert ismerhetnének meg egyes JK-k.
4. Új kalandlehetőségek, például árubeszerzés a kereskedőknek, megrendelések, stb.
Hirtelen csak ennyi jutott eszembe, ha valaki talál még valamit, hát nyugodtan írja le. :)
Minden esetre, ennek megoldásaként létre lehetne hozni:
a) Egy új fórumot, Bolhapiac, vagy valami hasonló névvel, ahová az eladni, vagy valamit venni kívánó játékosok beírhatnák kínálatuk/igényük. Itt megtalálva egymást akár kezdetét is veheti a játék leszervezése pm-ek keretein belül. A megszűnt ajánlatokat/óhajokat pedig moderátorok törölhetnék, és akkor nem lenne kavarodás sem. Ha szükséges, akkor én el is vállalnám a moderálását.
b) Egy játékostárs keresőhöz hasonló dolog, ami kimondottan az adás-vétellel kapcsolatos hirdetésekhez lenne, ahol a játékos saját maga tudná megszüntetni hirdetményét. Ez utóbbi nagyban függ attól, hogy Emphus megvalósíthatónak gondolja-e, vagy sem.
Azt hiszem, ennyi lenne. Javaslatokkal véleményekkel lehet bombázni! :)