Felszerelések
A játékban a karakterre elsődleges és másodlagos fegyverek, pajzs, páncél, sisak és amulett adható, továbbá van egy kiegészítő "egyéb" kategória is. A felszerelések neveit és leírásait láthatod. Kérlek, vedd figyelembe, hogy minden felszerelésnek van minimum elvárása, amitől használni lehet, ez lehet a fegyveres harc és célzás képesség, ill. az erő és ügyesség tulajdonság. Ezek itt nincsenek feltüntetve, de tudd, hogyha egy felszerelést nem látsz regisztrációnál, esetleg a kovácsnál, akkor emiatt van.Azt is vedd figyelembe kérlek, hogy ezek csak az előre definiált, automatikus rendszerben megzerezhető felszerelések, és a ruházatot sem tartalmazzák. Ezen kívül a mesélők segítségével bármilyen felszerelés megszerezhető, akár általad kitalált, egyedi cuccok is, a ruházat pedig a külső leírás része, és teljesen a játékosra van bízva!
Tartalomjegyzék
- Elsődleges és másodlagos fegyverek
- Mesterkardok
- Szúró-, és vágófegyverek
- Távolsági fegyverek
- Zúzófegyverek
- Egyéb
- Páncélok és vértek
- Bőrvértek
- Könnyűvértek
- Nehézvértek
- Pajzsok
- Sisakok
- Amulettek
- Egyéb
Elsődleges és másodlagos fegyverek
MESTERKARDOKA mesterkardok Lanawin legjobb minőségű, sokak által szinte elérhetetlen, már-már ereklyének számító tökéletességei. Sok jó tulajdonságuk mellé a kardba mágia ültethető, ld. a mágiarendszer mesterfegyverekre vonatkozó varázslatait.
Artheniori mesterkard
A kardok kardja, Arthenior kovácsainak legnagyobb műve. Sokszorosan edzett acélpenge, amibe azt mondják, valami különleges anyag is kerül, amit csak a kovács ismerhet. Sokan mithrilre vagy gyémántra esküsznek, néhányan varázslatot emlegetnek. Egy biztos: egy jó forgató kezében nagyon veszedelmes fegyver. Hossza kb. két és fél láb, ebből két láb körül van a penge, súlya bő egy kilogramm, ami hosszához képest pehelykönnyűnek nevezhető. Nagyon szilárd és kemény. Éléből keveset veszít egy csatában kemény, edzett anyaga miatt.
Alapár a kovácsnál: 2000 (előleg+átvételi ár)
Lihanechi mesterkard
Igen szeszélyes penge, amit csak különleges odaadással és ügyességgel lehet forgatni. Pengéje durván két láb, és enyhén hullámos, maga a fegyver kb. két és fél láb hosszú. Viszonylag könnyű, bő másfél kilogramm, ezért erőt is megkövetel, de jóval kevesebbet mint a hullámos penge miatti ügyesség. A különleges formájú penge miatt inkább szúrásra, döfésre alkalmas, és kialakítása miatt igen nagy károkat okoz a belső szervekben. Hasonlóan a többi mesterkardhoz, különleges komponenst tartalmaz, amit csak a kovács ismer. Sokan gyémántra, mithrilre és varázslatra esküsznek.
Alapár a kovácsnál: 2000 (előleg+átvételi ár)
Pirtianesi mesterkard
A föld városának mesterkardja erőt és felsőbbrendűséget sugároz. A penge hossza közel három láb, minden értelemben egy átlagos pallossal vetekszik, de szilárdsága és éle messze túlszárnyalja az egyszerű acélpengéket. A mesterkardok közül egyértelműen az, ami kellő erővel majdnem mindent át tud vágni, a pallosok pallosa. Hasonlóan a többi mesterkardhoz, különleges komponenst tartalmaz, amit csak a kovács ismer. Sokan gyémántra, mithrilre és varázslatra esküsznek.
Alapár a kovácsnál: 2000 (előleg+átvételi ár)
Wegtoreni mesterkard
Maga a megtestesült tűz, jó kézben olyan pokoli sebességgel lehet forgatni, hogy szinte felforrósodik az acél. Legalábbis erről szól a monda. Viszonylag rövid, pengéje egy láb hat hüvelyk körül van, a teljes fegyver alig két láb ami egy rövidkard hosszának megfelelő. Súlya nincs egy kilogramm se, de pengéje még az edzett acélt is sárba tiporja. Hasonlóan a többi mesterkardhoz, különleges komponenst tartalmaz, amit csak a kovács ismer. Sokan gyémántra, mithrilre és varázslatra esküsznek.
Alapár a kovácsnál: 2000 (előleg+átvételi ár)
SZÚRÓ-, ÉS VÁGÓFEGYVEREK - KARDOK, PALLOSOK, SZABLYÁK, TŐRÖK
Barbár kard
A barbár kard nagyon jó megfélemlítő eszköz, bár ez a hátránya is. Általában a pengéje nem egyszerű, hanem valami érdekes, különleges, durva formát ölt. Sokszor a vége felé enyhén szélesedő penge és durva markolat jellemzi. Hossza közel három láb, súlya viszont vagy három kilogramm. Durva, erős fegyver, de forgatni igen nehéz.
Alapár a kovácsnál: 190 (előleg+átvételi ár)
Csont tőr
Ritka, hogy csontból készítsenek fegyvert, de van rá példa. Nem mondható olcsó dolognak, és könnyebben tönkre is megy mint egy acélfegyver, de az biztos, hogy tiszteletet sugároz egy ilyen tőr, egy különlegesség. Emiatt drága, a csont beszerzése miatt pedig sok idő az elkészülés. Általában valami nagytestű állati szarvából készítik. Közel egy láb hosszú, és nagyon könnyű.
Alapár a kovácsnál: 310 (előleg+átvételi ár)
Díszes kard
Hossza és súlya változó, inkább dísznek mintsem harcnak van szentelve. Lehet rövid kard, hosszúkard, vívókard stb., de egy biztos: markolata és keresztvasa szépen, cikornyásan díszített, pengéje nem ritkán színes, esetleg arany, ezüst vagy valami drágakő berakással tarkított.
Alapár a kovácsnál: 230 (előleg+átvételi ár)
Díszes tőr
Hasonlóan a díszes kardhoz, itt is inkább a kinézet, mintsem a funkcionalitás kerül a központba. Bő egy láb hosszú, nemes acélból, sokszor smaragddal vagy egyéb drágakővel kirakott penge.
Alapár a kovácsnál: 150 (előleg+átvételi ár)
Egyszerű pallos
Szélesebb penge jellemzi, inkább vágó, mintsem szúrófegyver. Brutális kaszabolásra képes. Hossza változó, kettő és három láb között van a penge, ezáltal súlya is, de főként három kilogramm fölötti, kétkezes fegyvernek mondható. Tipikus kard a lefejezéses kivégzésekhez, mert súlya miatt egyből leválasztja a fejet.
Alapár a kovácsnál: 230 (előleg+átvételi ár)
Egyszerű szablya
Dísztelen, enyhén hajlított, a hajlítás külső élén éles fegyver. Hossza kb. két és fél - három láb, vékony pengéje miatt pedig alig másfél kilogramm, így kényelmesen lehet egy kézben forgatni. A hangsúly a hajlított pengén van, amivel a köríves mozdulatú vágások halálosak lehetnek. Szúrásra nem igazán alkalmas.
Alapár a kovácsnál: 100 (előleg+átvételi ár)
Hosszú tőr
A tipikus tőr hosszabb kiadásban. Sokszor a másfél lábat is eléri, néha meg is haladja. Tipikus alvilági fegyver, mely már vágásra is használható akár, nem csak szúrásra, hogyha az ember tudja, hogy kell fogni és használni.
Alapár a kovácsnál: 90 (előleg+átvételi ár)
Hosszúkard
A legegyszerűbb kard, amit csak el tudsz képzelni. Pengéje egyenes, három láb hosszú, tömege közel két kilogramm, így akár egy kézzel is forgatható, bár sokaknak mindkét kezét igénybe veszi, főleg egy hosszabb harc során, ahol az ember kifáradhat, épp ezért nevezik még másfélkezes kardnak is. Gyors és hatékony páncél nélküli ellenfelekkel szemben, illetve a legősibb kardforgatási tudományok kapcsolódnak hozzá, amitől eleganciát is sugároz.
Alapár a kovácsnál: 110 (előleg+átvételi ár)
Hullámos kard
Hasonló a hosszúkardhoz, bár pengéje nem egyenes, hanem hullámos. Kevésbé alkalmas így a szúrásra, cserébe vágásnál hatásosabb lehet. Egy kicsit nehezebb a hosszúkardnál, így kétkezi forgatás javasolt hozzá. Hossza hozzávetőlegesen három láb.
Alapár a kovácsnál: 120 (előleg+átvételi ár)
Kalóz szablya
Az egyszerű szablyához képest kissé rövid, kb. kettő - kettő és fél láb hosszú, picit még jobban hajlított penge. Súlya így bő egy kilogramm, amivel könnyedén lehet akár egy átszállásnál mozogni, ezért ideális kalózfegyver. Rövidsége miatt anyagköltsége is kevesebb, így az egyik legolcsóbb lehetőség.
Alapár a kovácsnál: 90 (előleg+átvételi ár)
Lovagi kard
Gyakorlatilag ugyan az mint a hosszúkard, de kissé hosszabb és nehezebb a lovagok edzett testéhez. Ezáltal a három és fél láb hosszú kard sem olyan ritka, amik jó két és fél kilogrammot nyomnak. Kevés lovag van, aki képes egy kézzel forgatni, de nem lehetetlen.
Alapár a kovácsnál: 140 (előleg+átvételi ár)
Nehéz pallos
A palloshoz képest is vaskos, széles penge. A nehéz pallos általában már eléri a három láb hosszúságot, akár meg is haladja. Súlya akár öt kilogramm is lehet. Sokszorosan edzett acélpengéjével és akár két, három csatornavájat is helyet kaphat rajta. Rideg, kemény acél. Akár vastag páncélokat is keresztülvihet egy erősebb suhintás, persze ehhez tapasztalt kardforgatóra van szükség.
Alapár a kovácsnál: 260 (előleg+átvételi ár)
Rövidkard
A hosszúkardnál, mint ahogy azt a neve is mutatja, rövidebb. Ideális zsoldosoknak és útonállóknak, egyszerű, tiszta fegyver. Hossza durván kettő-kettő és fél láb, súlya alig több mint egy kilogramm, így egy kézzel kényelmesen forgatható gyakorlatilag bárki számára, aki rendelkezik egy kis erővel. Bár két rövidkardot forgatni igen fárasztó lehet, sokan ebben a felállásban használják.
Alapár a kovácsnál: 90 (előleg+átvételi ár)
Sarló
Egy rövid, csupán fogásnyi nyélen egy befelé görbített penge. Általában csak a belső íve éles, bár néha a külsőt is megélezik. Rövid, kicsi fegyver, de halálos tud lenni, hogyha betalál a páncél rései között, vagy csak elkapja az ember szabadon hagyott felületét.
Alapár a kovácsnál: 90 (előleg+átvételi ár)
Tőr
A tipikus acéltőr. Kb. egy láb hosszú vagy egy picit meghaladja azt, egyszerű acélpenge. Hatékony és olcsó, ha csak le kell szúrni valakit.
Alapár a kovácsnál: 75 (előleg+átvételi ár)
Vívókard
Kifejezetten vívásra tervezett. Pengéje vékonyabb és keskenyebb. Sokkal inkább szúrásra mintsem vágásra van tervezve. Hossza kicsit több mint három láb, súlya kb. másfél kilogramm. Ideális egykezes kard, ha az embernek rövid a karja. A szúrásra tervezés miatt merevebb, nincs rajta csatornavájat.
Alapár a kovácsnál: 100 (előleg+átvételi ár)
TÁVOLSÁGI FEGYVEREK - ÍJAK, DOBÓFEGYVEREK, LÁNDZSÁK
Acélfejű lándzsa
Jelentősen továbbfejlesztett. Sokszor acéllal megerősített farúd, és a feje is acél, mely nemcsak szúrásra, hanem kis felületű vágásra is ki van alakítva, lényegében egy speciális tőr pengéjét erősítik a végére. Dobásra kiválóan alkalmas, jól van súlyozva. Néha rövidebb, kb. négy láb, néha hosszabb, akár hat láb hosszú is lehet.
Alapár a kovácsnál: 140 (előleg+átvételi ár)
Bumeráng
Az egyik legolcsóbb dobófegyver, amely visszatalál a gazdájához. Tapasztalt embereknek ajánlott csak, egy hajlított, különlegesen faragott fadarab. Igen erős ütést tud mérni több tízméteres távolságba is, és ha jól dobják el, visszatér a gazdájához.
Alapár a kovácsnál: 40 (előleg+átvételi ár)
Dobókések
A tőrnél valamivel kisebb, különleges súlyozású kés, hogy tökéletesen célba találjon egy tapasztalt ember kezében. Olcsó, gyors, hatékony. Alapvetően három dobókést takar a többesszám.
Alapár a kovácsnál: 90 (előleg+átvételi ár)
Dobókeresztek
A dobótőrhöz képest a fő előnye, hogy négy hegye és nyolc éle van. Két, mindkét végén megmunkált acéllemez lényegében keresztbe rakva. Nehéz eldobni, mert nehéz fogást találni rajta, viszont nincs olyan kellemetlen eset, hogy maroklattal előre talál célt. Alapvetően három dobókeresztet takar a többesszám.
Alapár a kovácsnál: 100 (előleg+átvételi ár)
Egyszerű íj
A tipikus íj. Semmi extra. Egy jó minőségű, hajlékony fa, és valami állati ín. Kiváló középtávra, közepes erősségű lövésekre. Olcsó és gyorsan kész van. Szükséges kiegészítő (egyéb kategória): nyilak.
Alapár a kovácsnál: 70 (előleg+átvételi ár)
Egyszerű lándzsa
Egyszerű, hosszú (akár négy-öt láb) farúdra erősített vas vagy kőhegy. Általában jól súlyozott, így dobásra és szúrásra egyaránt alkalmas.
Alapár a kovácsnál: 60 (előleg+átvételi ár)
Fúvócső
A parittyához hasonlóan régi, ám némileg hatékonyabb fegyver. Egy rövid nád vagy bármilyen üreges facső megteszi, hogyha jól van kialakítva a belseje. Bár a bőrvért vagy vastagabb ruha ezt is megfogja, könnyebb használni mint a parittyát. Szükséges kiegészítő (egyéb kategória): fúvónyilak.
Alapár a kovácsnál: 40 (előleg+átvételi ár)
Hosszú íj
A hosszú íj az egyszerű íj nagyított, kissé áttervezett formája. Akár embermagasságú is lehet az egész szerkezet, és több száz méterre el lehet vele lőni, továbbá közelre brutális és távolabbra is elég jó az ereje. Elkészítése gyors és olcsó, bár az egyszerű íjnál valamivel több pénzt vesz igénybe. Szükséges kiegészítő (egyéb kategória): nyilak.
Alapár a kovácsnál: 90 (előleg+átvételi ár)
Parittya
Az egyik legegyszerűbb és legősibb távolsági fegyver. Két zsineg és egy darab bőr elég hozzá, elkészítése olcsó és gyors. Nagy előnye még, hogy szinte bárhol található hozzá "lőszer" (kő, kavics), cserébe nem a leghatékonyabb. Bár egy közelebb álló ember koponyája bezúzható egy jól irányzott lövéssel, egyszerű vértezettel is már minimálisra vagy nullára csökkenthető a hatásfoka, ráadásul nem használható nagy távolságokra.
Alapár a kovácsnál: 30 (előleg+átvételi ár)
Számszeríj
A számszeríj lövése kemény, a vékony páncélt könnyedén, a vastagabbat is néha átüti. Könnyű vele célozni, bár az utántöltés lassú és nehézkes, vannak különböző jól bevált technikák. Ha valami brutálisan erős kell, ezt válaszd. Szükséges kiegészítő (egyéb kategória): nyilak.
Alapár a kovácsnál: 120 (előleg+átvételi ár)
Visszacsapó íj
Több irányban hajlított a fa, így egy viszonylag kisebb íj is igen nagy átütőerőt képvisel. A reflexíjakkal akár kétszáz méterre is el lehet lőni, a bőrpáncélt könnyen átüti, míg a könnyű vérteket közelebbről, jó célzással lehet átvinni. Ezek az íjak sokszor motívumokkal díszített, nagy gonddal elkészített fegyverek, így e nem olcsók, se nem gyorsan készülnek, de mindenképpen megéri a fáradalmat. Szükséges kiegészítő (egyéb kategória): nyilak.
Alapár a kovácsnál: 150 (előleg+átvételi ár)
ZÚZÓFEGYVEREK - BÁRDOK, HARCI KALAPÁCSOK, BUZOGÁNYOK, FOKOSOK
Alabárd
Hosszú, akár öt - hat lábnyi, kihegyezett végű fémrúdra rakott hosszabb, széles acélpenge. Általában csak egyfejű, és legtöbbször díszőrség alkalmazza tiszteletet parancsoló megjelenése miatt, továbbá, mert ezzel könnyen útját lehet állni valakinek hossza miatt. Nagy tapasztalat és egy kevés erős meg ügyesség sem árt a forgatásához.
Alapár a kovácsnál: 360 (előleg+átvételi ár)
Egyélű csatabárd
Hosszabb, két - három láb hosszú, kihegyezett végű vasrúdra applikált széles, íves penge. Egyaránt jó szúrásra és vágásra, hossza miatt jó hasznát veszik harcban. Különleges kiképzést szükségeltet a használata, de kezdők is elég jól elboldogulnak vele.
Alapár a kovácsnál: 170 (előleg+átvételi ár)
Egyszerű bárd
Széles, csak egyik oldalán éles, rövid penge egy kis markolattal. Szúrásra alkalmatlan, egyszerű, sokszor hentesek által használt felszerelés.
Alapár a kovácsnál: 45 (előleg+átvételi ár)
Egyszerű fokos
Baltára hasonlító, általában vasfejű fegyver. Rövid fanyélre felszerelt, a baltától annyiban tér el a feje, hogy az éle kisebb, illetve az élével átellenesen általában egy kalapácsfejhez hasonló végződést kap.
Alapár a kovácsnál: 95 (előleg+átvételi ár)
Harci fokos
Az egyszerű fokoshoz nagyon hasonlít, csupán néhány különbség van: némileg hosszabb, nem ritka, hogy akár két lábnál is több a nyél hossza, az éle kissé nagyobb, és vele átellenesen nem tompa, hanem szúró vagy zúzófej van kialakítva.
Alapár a kovácsnál: 110 (előleg+átvételi ár)
Harci kalapács
Teljesen szögletes, nagy fej, ami nem ritkán kőből van, de a vas és acél is gyakori. A nyél lehet valami erős, rugalmasabb fa vagy az is lehet acélból, esetleg fa, belsejében acéllal megerősítve. Ha ezt megsuhintja valaki, akkor bizony csont, fa törik, acél reped és horpad. Nehéz, három-négy kilogrammos is lehet, így nem árt egy kis erő a forgatáshoz.
Alapár a kovácsnál: 150 (előleg+átvételi ár)
Könnyű hajítóbárd
Általában egy kihegyezett végű fémrúd, amire az egyik végén egy fejet illesztenek, mely (a fegyver méretéhez képest) széles acélpengét tartalmaz. Hossza durván egy láb, súlyozása kifejezetten dobásra van kialakítva, de kézben fogva is használható.
Alapár a kovácsnál: 90 (előleg+átvételi ár)
Kétélű csatabárd
Az egyélű társához képest annyi újítást tartalmaz, hogy most már két ellentétes irányba tartalmaz egy-egy pengefejet. Használata némiképp nehezebb, és a két fej már nagyobb súlyt is képvisel, ami mivel távol van a testtől, több erőt szükségeltet a használathoz.
Alapár a kovácsnál: 200 (előleg+átvételi ár)
Kovács kalapács
Egyszerű, de nagy fejű, nehéz kalapács, amit akár egy kovács is megirigyelhetne. Vastag, rövid fabot végére erősített súlyos, vaskos acélfej. Egyszerű, de nagyszerű.
Alapár a kovácsnál: 110 (előleg+átvételi ár)
Láncos buzogány
A másfél - két láb hosszú acélrúd végére egy rövid lánccal erősített vasgolyó, amit nem ritkán kis, hegyes kiálló vasdarabok díszítik. Persze nem a dísz miatt fontos, hanem a kemény ütőerő miatt. Brutális zúzófegyver.
Alapár a kovácsnál: 240 (előleg+átvételi ár)
Tollas buzogány
Igen kemény zúzófegyver. Egy másfél - két láb hosszú acélrúd végén egy fej, melyen több irányba vékony szög vagy hosszabb, vékony acélpenge áll ki. Könnyen lendíthető, brutális zúzófegyver.
Alapár a kovácsnál: 210 (előleg+átvételi ár)
EGYÉB - KIEGÉSZÍTŐK, APRÓSÁGOK
Fabot
A legolcsóbb, legkönnyebben használható felszerelés. Négy - hat láb között mozog a hossza, egyszerű, egyenes fabot.
Alapár a kovácsnál: 25 (előleg+átvételi ár)
Ostor
Hosszú, általában bőrből készült, hajlékony fegyver. Nem ritka, hogy a végén pár acélgolyó kap helyet, hogy találatkor keményet sebezzen.
Alapár a kovácsnál: 55 (előleg+átvételi ár)
Szigony
A szigony hosszú fa, vagy acéllal erősített farúd végére több ágú szúrófej illesztése (legtöbbször három ág). Hossza változó, három - öt láb között leggyakrabban. A többszörös szúrófejjel nagyobb kárt tesz az ellenségben, illetve nehezebb védeni.
Alapár a kovácsnál: 130 (előleg+átvételi ár)
Páncélok és vértek
BŐRVÉRTEKBőrvért
Egyszerű, nomád vértviselet, általában kiegészítőkkel (alkarvédők/lábszárvédők) együtt szokás hordani. Kezdeti állapotnak elég jó, azonban érdemes később majd túladnunk rajta, és komolyabb felszerelés után nyúlni.
Alapár a kovácsnál: 50 (előleg+átvételi ár)
Lamellás vért
Gúnynevén kalandorok vértje, mivel hosszúkás bőrlapocskák, úgynevezett lamellákban ütött lyukakon, egyedi módszerrel összekötött páncélzat. Előnye, hogy így sokkal kitartóbb, valamint egy kis igazítással személyre szabható. A nevét onnan kapta, hogy egy kis munkálattal egy mástól kétes úton szerzett vértet is könnyen magunkra igazíthatunk, így sosem tudni, hogy hány kézről járt már át a bizonyos ruhadarab. Általában laza kötözésű a mozgás előresegítésében, de akár szorosra is meghúzathatjuk, ekkor jobban ellenáll.
Alapár a kovácsnál: 60 (előleg+átvételi ár)
Nomád bőrvértezet
Teljes alakos bőrpáncél, egyrétegű, de nagyjából a teljes testet fedi. Áztatott, keményített vastag bőrlapok összeszegecselése és rögzítése adja a tartósságát. Az oldalsó részek között sok felcsatolható, általában a sérülékeny részeken cserélés céljából.
Alapár a kovácsnál: 70 (előleg+átvételi ár)
Rücskös bőrvért
Ez ritkábban található meg a polcokon. Ez egy kecskebékaszerű bestia vastag bőréből készült és bár elég ritka, de hasznos, ugyanis egyrészes kialakítású. Ennek a lénynek a bőre mérgező váladékot választ ki, amit általában sokáig tart kiforralni belőle és ha még készen is látjuk bent, akkor sem kapjuk meg azonnal, pontosan ez okból. Ezen túlmenően is megéri a várakozást, mert minőségben vetekszik akár a fémvértekkel is, bár azért ne hagyjuk, hogy bőrünkkel érintkezzen, alá vastag ruházat ajánlatos.
Alapár a kovácsnál: 100 (előleg+átvételi ár)
KÖNNYŰVÉRTEK
A könnyűvértek általában olyan védelmi eszközök, melyekben a mozgás csak kicsit korlátozódik egy nehézvérthez képest. Ezért már "átlagos" erővel is viselhetőek akár hosszabb távon is. "Rossz" vagy "Nagyon rossz" erővel a karakter már egyszerű sétálásban is hamar elfárad, hogyha könnyűvért van rajta, harcra pedig ilyen erővel képtelenek használni ezeket a vérteket (gyorsaság és ügyesség egy kategóriával csökken). Kivéve lovag kaszt esetén, ott nincs módosító.
Acél láncing
Vastag acélkarikákból készített láncsorozat, ami így sokkal ellenállóbbá teszi az összpáncélzatot. Előnye, hogy a javításakor a minősége nem romlik, mivel csak a szemeket kell pótolni, így akár egyetlen vért évtizedekig is megmaradhat tulajdonosánál gyakori használat esetén is.
Alapár a kovácsnál: 190 (előleg+átvételi ár)
Brigantin
Egy háromrétegű páncélzat egy külső és belső bőr és közötte egy fémréteggel. Általában a rétegek lapjai függőlegesen és vízszintesen felváltva helyezkednek el, ezzel is erősítik a páncél kitartását.
Alapár a kovácsnál: 180 (előleg+átvételi ár)
Csont páncélzat
Mellvért része egy darabból áll, amely mondhatni, hogy bordázathoz hasonlít, de igazából az is, melyek között furcsa bőrfeszületek akadnak. Ez a váltakozás egészen a medencéig tart. A váll nyúlványai azonban csak a felkar váll alatti részét védik. Ne lepődjünk meg, ha nem lesz a méretünkben és javítani is elég nehézkes, bár állítólag magától is képes regenerálódni. Általában nem tudni, hogy milyen csontból készült. Ha nem talál közte rést a csapás, nyílvessző, akkor jó védelmet nyújt, azonban igen fájdalmas lehet így is, bezúzódhatnak a testrészek. Ha a csontok közötti bőrfeszületet találják el, könnyen keresztülviszik a páncélt. Elsődlegesen torz, ijesztő kinézete miatt lehet jó.
Alapár a kovácsnál: 640 (előleg+átvételi ár)
Fém láncing
Ugyanúgy karikák egymásutániság adja az erejét, de kimunkálásához kevesebb tudás kell, így ha elkészíteni nem, de egy kis szaktudással magunk is befoltozhatjuk választott páncélzatunk sérüléseit. Ezen túl árában is barátságosabb elődjénél, cserébe nem olyan masszív.
Alapár a kovácsnál: 140 (előleg+átvételi ár)
Könnyű acélvért
Acéllapos, és itt már a személyre szabás is nagy jelentőséget játszik. Még mindig csak a felkarra és combra kiterjedő védelmet adja meg, az ellenálló képessége viszont jobb, mint a fém társáé. Átütni is nehezebb, általában az illesztés is gondosabb.
Alapár a kovácsnál: 400 (előleg+átvételi ár)
Könnyű fémvért
Fémlapokból összerakott, felkart és combot is jól átérő fémvértezet, ami alatt egy posztóréteg található. Részben kényelmi, részben a védelem erősítése céljából is van a posztó. Kemény acélvértezet, ami könnyen megfogja a gyengébb csapásokat, ellenben keményebb fegyverek ellen maximum életet ment, a csapást azonban nem fogja meg.
Alapár a kovácsnál: 340 (előleg+átvételi ár)
Lemezkabát
Könnyű, megbízható, bár csak nyilak ellenében, ettől független a mozgásban nem korlátoz, és valamennyire a vágások ellen is védelmet nyújt. Általában fémvértekre helyezik rá, hogy megvédjék a nap káros hatásaitól, vagy amennyiben attól félnénk, hogy valaki egy határozott tőrcsapással hasi vagy háti tájékon megpróbálna ellenünk cselekedni.
Alapár a kovácsnál: 130 (előleg+átvételi ár)
Lemezvért
A lamellás elgondolására készült fémváltozat, mely hasonló, bár korlátozottabb mozgási szabadságot ad, azonban kompenzálja a bőrvértek nyílpuskák és vágások elleni csekély ellenállását.
Alapár a kovácsnál: 170 (előleg+átvételi ár)
Sodronying
Alapvető különbsége a láncingekkel szemben a szebb kimunkálás, a szemek aprósága és feltekerése, így hatékonyabb, biztosabb védelmet nyújt, valamint vastagabb is. Ezen kívül általában védi a fejet is, illetve derék alá is lelóg, nem csak a felsőtestet takarja.
Alapár a kovácsnál: 240 (előleg+átvételi ár)
NEHÉZVÉRTEK
A nehézvértek általában olyan védelmi eszközök, melyekben a mozgás jelentősen korlátozódik. Ezért a "Nagyon rossz" és "Rossz" erejű karaktereket megmozdulni sem igen tudnak egy ilyenben (gyorsaság és ügyesség is "nagyon rossz" lesz), "Átlagos" erővel pedig már egyszerű sétálás közben is hamar elfárad a karakter (gyorsaság és ügyesség egy kategóriával csökken). Harcra csak akkor lehet használni, ha a karakter ereje minimum "Jó". Kivéve lovag kaszt esetén, ott nincs módosító.
Kombinált vért
Általában sodronying és lemezvértek tulajdonságait (pontosabban rétegét) keverik össze, így az előzők hátrányai kiküszöbölhetőek. A páncélzat súlya már elég nagy, ettől függetlenül szeretett, és csatákban elég gyakori vérttípus.
Alapár a kovácsnál: 290 (előleg+átvételi ár)
Lovagi vértezet
Általában a családi címer nem csak dísz a páncélon, azt valami igen erős nemesfémből rakják ki, vagy illesztik a páncél felületére. Meglepően könnyű, de a nehéz acélvértnél erősebb anyagú. Általában az edzett acéllal picit spórolnak, cserébe valami ritka, erős anyagot, pl. mithrilt vagy gyémántot használnak arra, hogy megerősítsék. Ha elég kemény a viselője, egy egyszerűbb fegyverek el is törhetnek rajta egy csapásnál, vagy akár az ellenfél karja bánhatja az ütést, hogyha nem elég tapasztalt fegyverforgató. Igen drága, nagyon sokáig készül, nagyon durva vért. Bár a folyamatos viselés nem javallott, ahhoz túl nehéz és meleg, de akár egy lassabb kocogás vagy lóra felülés nem jelenthet gondot a viselőnek, ha elég erős és szívós.
Alapár a kovácsnál: 1260 (előleg+átvételi ár)
Nehéz acélvért
Természetesen, mint minden acéltárgy, ez is a minőség és ellenálló képesség javítása érdekében történt fejlesztés, általában magas rangot is jelent a hordása. A nehéz fémvérthez hasonló, csak acélból készült, az illesztései általában gondosabban megmunkáltak. Épp ezért ritka rajta a gyenge pont, és a legtöbb első ütést felfogja teljes mértékben (bár ott a páncél behorpad, megtörik, meggyengül). Kevés íj képes átütni.
Alapár a kovácsnál: 510 (előleg+átvételi ár)
Nehéz fémvért
Szinte teljes testet védő (fejet nem), háromrétegű vértszerkezet, egy sodronyinget, egy könnyű vértet egydarabos mellvérttel és egy rétegnyi posztót tartalmaz. Akár keményebb csapásokat is felfoghat, bár ha kétszer ugyan arra a helyre ütnek, vagy ha egy gyengébb pontját találják el, akkor bizony már gond van.
Alapár a kovácsnál: 440 (előleg+átvételi ár)
Pikkelyvért
Körszerű kis fém- vagy acéllapok (vagy akár keveréke így sokkal kevesebb munkával és csekély minőségromlással is előállítható). Esetenként találhatunk természetes, nagyméretű pikkelyekből álló páncélzatot is, bár ne csodálkozzunk, ha a kovács majd elvárja, hogy nem pénzért, hanem "alapanyagért" cserébe vállalja el a megbízatást.
Alapár a kovácsnál: 310 (előleg+átvételi ár)
Teljes vértezet
Teljes alakos páncél, többrétegű, hozzátartozó kesztyűvel és csizmával. Bármilyen hasznosnak is hangzik, az utcai viselete elég sok kérdést hagyhat maga után, bár isten óvja, aki megpróbálna megállítani egy páncélost. A mozgás benne már nagyon nehézkes, lóra felülni már például nem tud senki magától. Szinte bármit meg tud állítani, ami a csapásokat illeti, de akár egy pocsolyába is bele lehet vele fulladni, ha az ember nem tud megmozdulni a nagy súlytól.
Alapár a kovácsnál: 640 (előleg+átvételi ár)
Pajzsok, egyéb védőfelszerelések
Acél alkarvédőKönnyű, felcsatolható fémdarabok, általában lábszárvédővel együtt hordják. Ez közismertebb nevén az orvgyilkospáncél. Két fajtája van, a csatos és a tűs. A csatosban két csattal rögzítik, míg a tűsben az alkarvédő két pántjának belseje lyukakat tartalmaz, amelyek egy csőszerű járattá állnak össze csukódáskor és ezt tartja össze a tű. Természetesen ez is tartalmaz csatokat, azonban egy jó orvgyilkos tudja értékelni a beépített 15-20 centis tű szerepét.
Alapár a kovácsnál: 40 (előleg+átvételi ár)
Bőr alkarvédő
Nagyon hasonló fém társához, azonban sokkal könnyebb, így a mozgásban sem korlátoz annyira. Ebből kizárólag csatos van, így kezdő fejvadászoknak ajánlatosabb. Sokszor a könyököt és a csuklót is védi, kihasználva azt, hogy a bőr nem sérti úgy meg a kezet, mint az acél, és nem korlátoz annyira a mozgásban.
Alapár a kovácsnál: 20 (előleg+átvételi ár)
Fa alkarvédő
Útonállók, banditák kedvence. Olcsósága és törhetősége miatt általában eléggé fogyóeszköz, azonban okos használattal sokáig kibírja, és ár/minőség tekintetében is jó arányt mutat. Hátránya, hogy kényelmetlen is lehet, mert elég igénytelen darabok.
Alapár a kovácsnál: 15 (előleg+átvételi ár)
Kerek acélpajzs
Ezek már méretben is nagyobbak, mint a kerek fapajzsoknak. Célja, hogy az ostromoknál is elég csak az elsőnek fent tartania, és ezzel képes megvédeni az alatta lévő társai nagy részét is. Így súlyuk is nagyban megnövekedett. Nem árt hozzá se fegyveres harc tudás, se némi erő.
Alapár a kovácsnál: 140 (előleg+átvételi ár)
Kerek fapajzs
Olcsó, kerek, könnyű, kicsi és ha még nem is állítja meg olyan jól a nyilakat, legalább a testet megvédi káros hatásaitól. Bár azért arctól távol tartandó, mert pár centire azért bemélyednek azok az átkozott vesszők.
Alapár a kovácsnál: 40 (előleg+átvételi ár)
Kis acélpajzs
Ezt szokás csatolós pajzsnak is hívni, ugyanis képesek lehetünk alkarvédőnkre is rácsatolni, ezzel is megkönnyítve a védelmet, és egy félszabad kezet is kapunk.
Alapár a kovácsnál: 110 (előleg+átvételi ár)
Kis vaspajzs
A kerek fapajzzsal megegyező méretű, de a nyilaktól már teljesen védő pajzsalkalmatosság. Védelmi funkcióit ő is csak a pajzsos oldalról tudja ellátni, de már nem kell félni egy nagyobb fegyver csapásától, hogy összetörné.
Alapár a kovácsnál: 80 (előleg+átvételi ár)
Négyszögletű fapajzs
Ez már kiterjedtebb védelmi célokat is szolgálhat és még nem korlátozza a másik fegyver használatát sem. Alsó szélén vastagabb a fémborítás, ez a leütési célokat szolgálja. Képes akár az egész felsőtestet elrejteni, fejjel együtt, bár még nem embermagasságú, ha hajlított lábbal haladunk és behúzzuk fejünket, teljes testünket is takarhatja. Súlya elég nagy, és nehéz mozgatni, cserébe viszonylag olcsó, és a nyílvesszők már nem ütik át.
Alapár a kovácsnál: 110 (előleg+átvételi ár)
Nagy acélpajzs
Akár a lovagpajzs nevet is adhatnánk neki, a különbség közte és a többi pajzstípus között számottevő. Masszív, erős. Lehet nagyobb, kerek formátumú közelharcra, és embermagasságú, négyszögletes távolsági harcra, vagy éppen az ellen. Sokkal könnyebb, némileg erősebb mint a vas társa, cserébe jóval drágább.
Alapár a kovácsnál: 230 (előleg+átvételi ár)
Nagy vaspajzs
Ennek két változata van. A megszokott "pajzs alakú" és a pavaze. A pavaze egy hátsó állvánnyal rendelkező, íjászok védelmére kialakított pajzsforma, aminek egy alsó részén egy sáv lecsatolható, innen az íjász kedve szerint lőhet. Közel embermagasságú, kissé ovális, nem szögletes. Igen nehéz.
Alapár a kovácsnál: 160 (előleg+átvételi ár)
Sisakok, fejvédők
Acél sisakKisebb magánhadseregekben szokás alkalmazni. Lényeges különbség az elődökhöz képest, hogy itt már nagyrészt figyelnek a kialakításra és az illeszkedésre, bár ne lepődjünk meg, ha az ilyen úri szórakozottságért felszámoltatnak velünk pár aranyat. Fedi a tarkót, oldalt leér a nyakig, a homlokhoz is benyúlik, és persze jóval tartósabb, mint a vas párja.
Alapár a kovácsnál: 120 (előleg+átvételi ár)
Bőrsisak
Általános használatú, könnyű és olcsó sisak. Általában kevés munkával is jó minőségben, könnyen elkészíthető, így nyugodtan felvehetünk egyet, nem fogunk csalódni. Könnyen fejre illeszthető. Védelmet nyújthat (tompíthatja a becsapódást) bármi apróság ellen, pl. ha egy kő száll a fejünk felé.
Alapár a kovácsnál: 40 (előleg+átvételi ár)
Barbár sisak
A bőrsisaktól kizárólag misztikai szerepe választja el, ugyanis a szarvak mérete és formája is mind szerepet játszik abban, hogy milyen rangot képvisel a törzsön belül. Bolti eladásra általában az alacsonyabb rangúak kerülnek, de ne csodálkozzunk, ha pusztásabb helyen járva megküzdenének a "rangunkért". Sokszor előnyös a "szarv" része, hisz ott egy vastag bőrréteg van, ami akár egy gyengébb nyílvesszőt is képes megfogni.
Alapár a kovácsnál: 60 (előleg+átvételi ár)
Kúpos sisak
Nevét az alakjáról is kapta, még rostély nélküli, de rostélyos változatok is elterjedtek. Még mindig csak egyöntetű, azonban sokkal vastagabb, mint az elődei, ezzel kompenzálja minőségbeli hátrányát is. Legtöbbször láncinggel vagy sodronyinggel szokás kombinálni, védi a fület, és a tarkót.
Alapár a kovácsnál: 110 (előleg+átvételi ár)
Kosfejes sisak
Itt is a törzsi vonatkozás hozta létre, úgynevezett vezetői státuszt jelölt. Mostanára már inkább csak díszként csúcsosodnak rajta a szarvak, sok jelentésük már nem akad, bár egy ügyesebb harcos talán ki tudja használni. Bőr alapon, általában valami kemény fából van, kissé kosra hasonlító "minta", ez jó védelmet adhat könnyebb tárgyak, támadások ellen.
Alapár a kovácsnál: 90 (előleg+átvételi ár)
Lovagi sisak
Sokféle elrendezésű és mintázatú lehet, bár általában mindig valamilyen páncélzathoz készül, ezért pótlásáról érdemes ugyanannál a kovácsnál gondoskodni. Heraldikai ismeret esetén a sisak alapján könnyen be tudják azonosítani a nemesi családot. A sisak a teljes fejet védi, leér a nyakig. A szem védelméről a sisakrostély gondoskodik, egyébként a teljes fejen acélvédelmet nyújt, belül pedig bélelve van posztóval. Sokszor van hozzá acéllemez, amivel össze lehet kapcsolni a páncéllal, így a nyakat is teljesen fedi.
Alapár a kovácsnál: 190 (előleg+átvételi ár)
Nyitott sisak
Általános egyöntésű, könnyű sisakfajta. Nagyrészt verbuvált hadseregeknek szokták osztani, így csak pár méretben kapható, viszont költséghatékony, mert egy sisak általában többszörösen is túléli a viselőjét. Életet menthet egy csatában, bár rábízni elég nagy botorság.
Alapár a kovácsnál: 100 (előleg+átvételi ár)
Orrvédős sisak
Valamennyivel hatékonyabb kúpos társánál, bár ez a változás elég ritka helyzetben mutatkozik meg. Mindenesetre fejlődés és sok arcon esett sebet úszhatunk meg vele. Orrvédője lenyúlik végig az orr ívén, illetve az arc felé is van egy fémnyúlvány, így szemből is takar valamennyit. Szintén lánc- vagy sodronyinggel együtt szokás alkalmazni, bár néhányan könnyű vértek mellé is használják. A kilátást már kissé hátráltatja.
Alapár a kovácsnál: 120 (előleg+átvételi ár)
Tollforgós sisak
Vödrös sisaknak is hívják az alakja miatt. Egy henger, aminek a tetején tollak vannak, általában jelölő szereppel, bár ezt az avatatlan személyek nem ismerhetik. Hasonló védelmet nyújt, mint az orrvédős sisak, de ezen nem ritka a rostély, ami a szájat és szemet és takarja.
Alapár a kovácsnál: 140 (előleg+átvételi ár)
Vas sisak
Egy már fejlettebb forma, már kétoldalt is valamiféle védelmet nyújt a fülek tájékán, ezen kívül a kidolgozása is mívesebb, azonban még mindig az eldobható fajtából való. Erősebb nyílpuskák ellen is kiváló védelmet nyújthat, hogyha szerencsés szögben érkezik a vessző. A tarkót csak a kis fejűeknél fedi.
Alapár a kovácsnál: 110 (előleg+átvételi ár)
Amulettek, talizmánok, ékszerek
Az amulettek sokaknak csupán díszként/ékszerként funkcionálnak, kevesen vannak tisztában azzal, hogy mágia segítségével bájitalok ereje is beléjük ültethető, ezáltal igen erős varázstárgyak hozhatóak létre belőlük. Ld. bővebben a mágiarendszer "Amulett áldása" varázslatát.Ököl talizmán
Az hatalom és az erő jelképe, mellyel lesújtanak a bűnösökre. Lovagok és őrök gyakorta hordanak maguknál ilyet, hogy távol tartsák magukat az ártó gondolatoktól, tettektől.
Alapár a kovácsnál: 140 (előleg+átvételi ár)
Bagoly amulett
Az intellektuális réteg dísze. A babona szerint a hordozója könnyebben tanul, meglátja az összefüggéseket, ezért rengeteg diák hord ilyet magánál.
Alapár a kovácsnál: 140 (előleg+átvételi ár)
Ezüst amulett
A köznép által legtöbbet használt amulettek egyike. A legenda szerint az ezüst távol tartja az ártó lelkeket, természetfeletti lényeket és rossz álmokat.
Alapár a kovácsnál: 140 (előleg+átvételi ár)
Holdfényes gyűrű
Ezüstszínű gyűrű, melyen kisimult vonalak mintázzák a hold fényét.
Alapár a kovácsnál: 90 (előleg+átvételi ár)
Kígyófejes függő
A függő egy apró kígyó fejet ábrázol. A mendemondák szerint, ha valaki ilyen motívumot hord magánál, a ravasz és rosszakaró emberek sosem járnak túl az eszén.
Alapár a kovácsnál: 140 (előleg+átvételi ár)
Karom talizmán
Harcosok által közkedvelt ereklye. Használóik úgy vélik, hogy ez a jelkép megvédi őket a harcban elszenvedett sebektől, fájdalmaktól.
Alapár a kovácsnál: 140 (előleg+átvételi ár)
Macskafejes amulett
A rágcsáló amulettel ellentétben ez egy sokkal szélesebb körben elfogadott ékszer. A babonák szerint hordozója kecses és kiismerhetetlen lesz, akár egy macska.
Alapár a kovácsnál: 140 (előleg+átvételi ár)
Nap talizmán
A nap mágiát használók gyakran használt csecsebecséje. Minden ilyen aranyszínű talizmán a legenda szerint egy napsugarat rejt magában, ami a legsötétebb időkben is vezeti viselőjét.
Alapár a kovácsnál: 140 (előleg+átvételi ár)
Pók gyűrű
Apró, sötét színű gyűrű, melynek tetején egy finoman kidolgozott pók dombormű pihen.
Alapár a kovácsnál: 90 (előleg+átvételi ár)
Rágcsáló amulett
A tolvajok és besurranók kedvence, ezért talán a legritkábban látott amulettek közé tartozik. A népi hiedelem szerint fürgeséget kölcsönöz a hordozójának, emellett aki ilyet visel, bárhova képes bejutni.
Alapár a kovácsnál: 140 (előleg+átvételi ár)
Spirál függő
Ezeket a függőket nagy gonddal készítik, hogy hibátlanra sikerüljenek. Az örökkévalóság, az élet és a halál jelképe. Ha a haláltól nem is véd meg, de viselője biztosabban néz szembe a veszélyekkel, ha ezt magánál hordja.
Alapár a kovácsnál: 140 (előleg+átvételi ár)
Szarvas függő
A lojalitás, becsületesség és a tisztesség jelképe. Ha valaki ilyet visel, az arról árulkodik, hogy tiszta szívű és nemes.
Alapár a kovácsnál: 140 (előleg+átvételi ár)
Szem talizmán
Az egyik legmágikusabbnak titulált ékszer. A szem amulett jelenléte segít a tisztánlátásban, koncentrálásban. A mondák szerint, ha valaki birtokol egy ilyen talizmánt, megláthatja az emberek igazi énjét.
Alapár a kovácsnál: 140 (előleg+átvételi ár)
Tűzköves függő
A fém foglalatba zárt vöröses kő előkelően csillog a napfényben. A tűzmágusok, wegtoreni lakosok kedvelt amulettje, mely a babona szerint megvéd a tűztől.
Alapár a kovácsnál: 140 (előleg+átvételi ár)
Egyéb, kiegészítő felszerelések
Fúvónyilak10 vesszőt tartalmaz alapvetően.
Alapár a kovácsnál: 90 (előleg+átvételi ár)
Tegez, acélhegyü nyilak
Hatásosabbak, mint az egyszerűbb nyilak, ám a pontos célzásuk sok gyakorlást igényel. 10 nyílvesszőt tartalmaz alapvetően.
Alapár a kovácsnál: 160 (előleg+átvételi ár)
Tegez, egyszerű nyilak
A legolcsóbb és legtöbbet használt nyilak. Egyszerű lövedékek. 10 nyílvesszőt tartalmaz alapvetően.
Alapár a kovácsnál: 90 (előleg+átvételi ár)
Tegez, elf nyilak
Az elf népek által használt lövedékek, de mások is használhatják. Nem kétséges a minőségük, átütik a vastagabb páncélokat is akár egy jó célzott lövéssel, de használatukhoz magas célzás és ügyesség kell. Számszeríjban nem alkalmazható. 10 nyílvesszőt tartalmaz alapvetőn.
Alapár a kovácsnál: 260 (előleg+átvételi ár)